גל טוויג, צלם מבצעי בדובר צה”ל מספר על המלחמה: “התמונה של חילוץ גופתה של החטופה לא יוצאת לי מהראש”

בבוקר ה- 7 באוקטובר, הצטרף גל טוויג, לוחם ומתעד מבצעי אל הכוחות שנלחמו בקיבוצים, שם נורה ונפצע. מאז הוא מתעד את המלחמה הכי קרוב שאפשר עם כל המחירים הנפשיים

שתפו:

Facebook
WhatsApp

להאזנה לפרק 57 בכל הפלטפורמות:

גל טוויג, לוחם ומתעד מבצעי ביחידת דובר צה”ל, נמצא ביחד עם הכוחות הלוחמים במלחמה בעזה, המתעדים המבצעיים מתלווים לכוחות הלוחמים והיחידות המיוחדות מתעדים את הפעילות של צה”ל אותה אנחנו רואים בטלויזיה או באתרי החדשות. צלמי פלוגת התיעוד המבצעי בדובר צה”ל הוקמה לפני מספר שנים, החיילים והחיילות בה עוברים טירונות קרבית, הם מוכשרים כלוחמים ולוחמות ובהמשך עוברים קורסים של צילום ותקשורת. ומתלווים לפעילות שלל יחידות צה”ל. לראשונה השתתפו חיילות כמתעדות מבצעיות בזמן מלחמה.

מאז ה- 7 באוקטובר כל הצלמים הצבאיים נמצאים בעזה ובצפון, נלחמים ביחד עם הכוחות ומתעדים את הפעילויות הגלויות והחשאיות של הצבא. גל טוויג, מתעד צבאי שכבר הספיק להשתחרר, נמצא בעזה תקופה ארוכה ומספר בגילוי לב על המראות הטבח אליהם נחשף בקיבוצי עוטף עזה ב- 7 באוקטובר, על האירוע הקשה בה נשלח לתעד את חילוץ גופות חטופים ועל המחיר הנפשי של מי שנלחם בעזה.

הצצה לנפש דרך העין של צלמי המלחמה של צה”ל.

הראיון לזכרו של ליאור זיו ז”ל, צלם דובר צה”ל. ליאור נפל בחול-המועד פסח, ביום י”ח בניסן תשס”ג (20.4.2003),במהלך פעילות מבצעית לאיתור מנהרות להברחת נשק ברפיח, כשתיעד את פעילות “גבעתי”.

לפרקים הבאים